Apģērbu veikali rīko ļoti vilinošas akcijas. Reizēm lielākā daļa preču tiek piedāvātas par pusi cenas. Tirgotāji ir tik dāsni, jo viņi zina, ka jūs atgriezīsieties, ja viņi turpinās jums piedāvāt lētus uzvalkus. Ziniet kā viņi to zina? Jo lielāka daļa nocenoto uzvalku būs sairuši pa vīlēm jau pēc gada. Tomēr ne viss izpārdošanu sortiments sastāv no zemas kvalitātes precēm. Starp tām ir var atrast arī meistarīgi uzšūtus uzvalkus, no augstvērtīgiem audumiem. Tikai ir jāprot tos atšķirt.
Neatkarīgi no tā, kur jūs pērkat uzvalku, auduma kvalitātei ir jāpievērš īpaši liela uzmanība. Birka uz uzvalka apkakles ir pati pirmā vieta, kur vajadzētu ieskatīties, lai varētu noteikt tā kvalitāti. Lielākā daļa nocenoto uzvalku ir darināti no poliestera vai kāda cita sintētisko šķiedru sajaukuma. Ja uz uzvalka birkas atrodat apstiprinājumu tam, ka uzvalks ir šūts no sintētikas, turpiniet meklēt. Tas, ko jūs vēlaties atrast, ir vārdi “100% vilna”. Vilna nav pats ekskluzīvākais audums, no kāda tiek darināti augstas kvalitātes uzvalki, bet tas ir labākais, kādu jums ir cerības atrast izpārdošanā, ar 50% vai līdzīgām atlaidēm. Tiesa gan, arī augstākās kvalitātes vilnas audumu ir ļoti grūti atrast uzvalkā, kas tiek tirgots uz puscenu. Kvalitatīvākie vilnas audumi nāk no Eiropas, īpaši Lielbritānijas, Itālijas un Francijas. Arī Amerikas Savienotajās Valstīs tiek austi augstvērtīgi vilnas audumi, bet tos ir grūti atrast Latvijas veikalos. Mazāk kvalitatīva vilna tiek ražota Bangladešā, Ķīnā un citās Āzijas valstīs.

Kad esiet pārliecinājies, ka uzvalks ir izgatavots no augstvērtīga auduma, pārbaudiet oderi. Odere ir viens no uzvalka elementiem, kuru parasti redz tikai pats valkātājs. Tādēļ audzi tai nepievērš daudz uzmanības izvēloties uzvalku. Lētu uzvalku ražotāji to labi apzinās un apdarina savus uzvalkus ar nekvalitatīvām oderēm, lai ietaupītu naudu vai paņemtu aizdevumu no atro kreditu topa. Pateicoties tam, pēc oderes var daudz pateikt par rūpēm, kādas ir pieliktas šujot uzvalku. Paskatoties uz oderi bieži ir skaidrs, ka šuvējs pat nav centies to ielikt kārtīgi. Nekvalitatīvu uzvalku oderes bieži tiek ielīmētas. Patiesībā tā ir viena no vieglākajām pazīmēm, kā atšķirt lētu uzvalku, kas labākajā gadījumā nokalpos vienu sezonu. Kvalitatīviem uzvalkiem vienmēr būs pilnībā iešūtas oderes, no kvalitatīva auduma.

Labs uzvalks nav iedomājams bez meistarīgi sašūtām šuvēm. Agrāk šuvju kvalitāte bija galvenā dārga uzvalka atpazīšanas pazīme. Mūsdienās rūpnieciskā šūšana ir attīstījusies tik augstā līmenī, ka arī uz konveijera līnijām tiek iešūtas skaistas un precīzas šuves, kādas agrāk bija pa spēkam tikai drēbniecības meistariem. Patiesībā, tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ mūsdienās varam nopirkt kvalitatīvu apģērbu par ļoti pieņemamām cenām. Tomēr šuves ir viens no uzvalka elementiem, kas jums sagādās lielākās problēmas, ja tām nepievērsīsiet pienācīgu uzmanību, to izvēloties. Guļoties uz ķirurģijas galda, jūs noteikti vēlētos, lai ķirurgs jūs rūpīgi sašuj, lietojot tikai kvalitatīvu diegu tā, lai jūs netiktu pie tādas rētas, kā kara varonim, kurš ir ticis sašūts kopā kaujas lauka vidū. Ja nevēlaties iegādāties uzvalku, kura šuves sāks irt vaļā jau pēc pāris mēnešiem un katru rītu pavadīt pie spoguļa, ar manikīra šķērītēm tiekot vaļā no neglītiem diegu galiem, prasiet no uzvalka šuvēm tik pat augstu kvalitāti. Lai atšķirtu šuvju kvalitāti, pievērsiet uzmanību ne tikai pašam diegam, bet arī tehnikai, kādā šuves ir iešūtas.

Mūs atbalsta Compeuro.lv – Salīdzini un izvēlies labāko aizdevumu pret auto!

Apģērbs ir viens no svarīgākajiem instrumentiem, kāds ir mūsu rīcībā, lai radītu tādu vizuālo tēlu, kādu vēlamies atrādīt pasaulei. Līdz ar to jauna apģērba iepirkšana ir svarīga nodarbe. Cilvēkus var iedalīt divās grupās, tādos, kas dievina papildināt savu garderobi un tādos, kuriem tās ir vistīrākās mocības. Šajā rakstā apkoposim padomus, kādi jums noderēs, neatkarīgi no tā, kā jūtaties attiecībā pret apģērba veikala apmeklējumiem.
Neatkarīgi no tā, vai garderobi papildiniet ar prieku, vai caur sakostiem zobiem, neatlieciet to uz pēdējo brīdi. Visi reiz svaigi pirktie apģērba gabali nolietojas. Nemanot var piezagties brīdis, kad ir nepieciešami papildinājumi pilnīgi visās apģērba kategorijās. Šādās reizēs var nākties pavadīt vairākas stundas, reizēm pat dienas, izvēloties visu nepieciešamo. Tas ir ļoti nogurdinoši arī tad, ja jūtat patīkamu satraukumu, katru reizi, dodoties uz apģērbu veikalu. Iestājoties nogurumam un vispārībai apnicībai pret apģērba izvēli, jūsu izvēles kļūs mazāk rūpīgas, jo vienkārši gribēsies ātrāk iegādāties visu nepieciešamo, lai būtu miers. Tādēļ ir ieteicams garderobi atsvaidzināt pakāpeniski. Ja jūs nejauši uzduraties apģērba gabalam, kas lieliski sader kopā ar citām drēbēm jūsu skapī, nopērciet to pat tad, ja nebijāt plānojis šajā dienā iegādāties apģērbu. Iepērkot apģērbu lēnām, bet prātīgi, jūs ietaupīsiet daudz naudas un valkāsiet drēbes, kuras jums tiešām piestāv un patīk, nevis apģērbu, kuru iegādājāties, jo bija tā piegriezies atrasties apģērbu veikalā.
Viens no iemesliem, kas varētu izskaidrot to, kādēļ apģērbu iepirkšana daudzuprāt ir tik iztukšojošs process, ir tas, ka šie cilvēki iegādājas apģērbu, kas pēc viņu domām viņiem ir nepieciešams, tā vietā, lai pirktu drēbes, kas viņiem tiešām patīk. Lai gan ir zināmas garderobes mērauklas, kuras būtu jāatrod katrā drēbju skapī, piemēram, klasisks un lietišķs apģērbs, tie ir vienīgie izņēmumi. Tā vietā, lai atķeksētu visus priekšmetus iedomātā garderobes detaļu sarakstā, meklējiet apģērbu, kas jums no sirds patīk un kuru jūs valkāsiet bieži.
Mūsdienās apģērbi ir atrodami par visai pieejamām cenām. Tomēr garderobes uzturēšana tāpat prasa ievērojamus līdzekļus. Tērējiet droši uz tām precēm, kurās augsta kvalitāte ir svarīgāka. Smalks uzvalks, ādas kurpes, lietišķs bikškostīms, skaista vakarkleita un rokassomiņa, kas lieliski sader kopā ar visu jūsu garderobi, ir prātīgs ieguldījums, bet dizainera T-krekls tāds nav.
Ģērbieties piemēroti, pirms dodieties uz apģērbu veikalu. Dodoties iepirkties, ir kārdinoši ģērbties ar ērtību kā galveno prioritāti. Tomēr ir grūti izvēlēties piemērotāko apģērbu, ja cauri baltajam kreklam vai blūzei spīdēs koši apdrukāts T-krekls, bet nevienas ādas kurpes neizskatīsies pārāk labi, kopā ar treniņbiksēm vai šortiem. Šādi ir viegli nokļūt “man nekas nepiestāv” teritorijā un tas padarīs iepirkšanos par ļoti nogurdinošu procesu. Tas gan nenozīmē, ka jums ir jāpošas uz apģērba veikalu, kā uz kāzām. Izvēlieties viegli pārvelkamu apģērbu, lai mazāk sevi nogurdinātu pielaikojot daudzos apģērbus, bet neaizmirstiet arī kā tas izskatīsies kopā ar to, ko plānojat iegādāties.
Iepērkoties labāk ņemt līdzi kādu draugu. Ja jums apģērbu veikala apmeklējums ir apgrūtinājums, aiciniet līdzi kādu, kas ir entuziastiskāk noskaņots un ļaujiet tam pielipt arī jums. Ja ar jums ir pilnīgi pretēji, un jums ļoti patīk pirkt jaunu apģērbu, iespējams, pat pārāk patīk, izvēlieties kādu, kas spēs jums godīgi pateikt, vai jūsu pielaikotais apģērbs uz jums izskatās labi vai nē.

Mūsdienu sabiedrībā, šķiet, nav vietas vai pasākuma, kurā džinsus uzskatītu par nepiedienīgu apģērba izvēli. Šodien vairums biroju neiebilst pret to, ka to darbinieki ierodas uz darbu džinsos. Ja vien tie nav pārlieku vaļīgi un iztiek bez tādiem elementiem kā papildus kabatām, vai stilistiskiem, plēstiem caurumiem, tie nepievērsies liekus skatienus. Pat vairums smalkāko restorānu, neiebilst uzņemt viesus džinsu biksēs. Džinsu audums beidzot ir izrāvies no sev tik ilgi piederošās ielas modes slavas. Tomēr vēl joprojām ir vietas un laiki, kuras apmeklējot džinsus nevajadzētu valkāt.
Lai cik vaļīgi nebūtu biroja garderobes noteikumi, ja jūs vēl tajā neesat pieņemts darbā, bet vēlētos tikt, labāk džinsu vietā izvēlēties uzvalku. Darba intervija ir laiks, kad jūs vēlaties sevi parādīt no savas labākās puses. To lieliski apzināties ne tikai jūs, bet arī jūsu potenciālais darba devējs. Jūsu uzvedība darba intervijā, tiek uzskatīta par augstāko pilotāžu, kādu jūsu iespējamais priekšnieks cer no jums sagaidīt, ja tiksiet pieņemts darbā. Ja ieradīsieties uz darba interviju džinsos, radīsiet iespaidu, ka ikdienā no jums var sagaidīt arī vēl lielākas vaļības. Ja kandidējiet uz kādu no vadošajiem pienākumiem, jums vajadzētu ierasties smalkā uzvalkā. Visiem pārējiem biroja darbu intervijām piemērotākā izvēle būtu vienkāršs un lietišķs uzvalks, bet nekādā gadījumā ne džinsi un adīts džemperītis.
Turpinot par biroja vidi, pat tad, ja strādājāt birojā, kurā esiet pilnībā pieņemts un jūsu kolēģi ikdienā valkā džinsus, tas neattiecas uz svarīgām prezentācijām un sapulcēm ar klientiem. Jūs un jūsu kolēģi esiet smagi strādājuši, lai sagatavotos šīm dienām. Neatstājiet iespaidu, ka esiet gatavs apdraudēt šīs pūles tikai, lai justos mazliet ērtāk. Tādēļ izšķirīgākajās darba dienās, ierodieties darbā kā pati profesionālākā sevis versija, kādu spējat iedomāties. Diez vai džinsi ir tās sastāvdaļa.
Neatkarīgi no tā, vai jums ir jāierodas tiesā, lai apstrīdētu izrakstītu soda kvīti, liecinieka statusā, vai savādāk, džinsu izvēle ir visai smags pareizas etiķetes pārkāpums. Patiesībā, šī ir viena no formālākajām situācijām, kādā jūs savā mūžā variet nokļūt. Tiesa ir absolūtā taisnīguma un likumīgās varas simbols, kas prasa cieņpilnu un lietišķu attieksmi. Pat tad, ja tiesas sēdes iznākums nav izšķirīgi svarīgs nevienai no iesaistītājām pusēm, bet tā vietā tajā tiek izlemts, piemēram, vai jums nāksies apmaksāt 20 eiro soda naudu par apstāšanos neatļautā vietā, jūs aizstāvat savas pilsoniskās tiesības, kuras tiesas namā tiek uzskatītas par svētu lietu, tādēļ ģērbieties atbilstoši.
Mazāk zināms fakts ir tas, ka, rīkojot vakariņas pašiem savā mājoklī, džinsu valkāšana var tikt uzskatīts par aizvainojumu viesiem. Tas var šķist mazliet dīvaini, jo vai tad jums nav tiesības valkāt, ko vien jūs vēlaties savā namā vai dzīvoklī? Bet konservatīvākie viesi pie jums ieradīsies uzposušies un sagaidīs to pašu arī no jums. Aicinot ciemos senus draugus un tuvus radiniekus, šo etiķetes normu nav nepieciešams stingri ievērot. Tomēr to ir vērts paturēt prātā, aicinot uz vakariņām kolēģus no darba vai savas otrās pusītes vecākus, sevišķi, ja šī ir pirmā reize, kad uzņemiet šos cilvēkus pie sevis.
Kāzās un bērēs džinsiem nav vietas. Tam vajadzētu būtu pilnīgi pašsaprotami, bet jo skaidrāks ir etiķetes pārkāpums, jo smagākas ir tā sociālās sekas. Tomēr gandrīz katrās otrajās kāzās vai bērēs atrodas pa kādam viesim, kas neievēro šo stingro normu. Atvadīšanās no mirušā un līdzjūtības izteikšana tuviniekiem tiek uzskatīta par sevišķi lietišķu procesu, tādēļ piemērots apģērbs ir tikai uzvalks. Svinot kāzas, reizēm ir pieļaujami, ja nomainiet uzvalku pret kaut ko ērtāku, beidzoties svinīgajai daļai, kurai parasti seko mazāk formāla ballīte. Tomēr jums būtu jāsagaida, kad svarīgākie viesi, kā līgavas un līgavaiņa vecāki, ir izteikuši savus tostus. Turpretī bēres ir lietišķas no sākuma līdz galam.

Modes tendences nāk un iet. Kas vienā sezonā ir karstākā ievirze, jau nākamajā ir ir izgājis no modes pilnībā. Tomēr klasiski apģērbi paliek cauri laikam. Tās ir drēbes, kuras ir viegli saskaņojamas ar gandrīz jebko. Katras sievietes garderobē būtu jābūt šiem apģērbiem, kuros jūs izskatīsieties lietišķi un kuri kalpos ilgāk par vienu sezonu. Tieši klasiskie apģērbi ir tie, kurus iegādājoties jums vajadzētu justies drošāk tērējot vairāk, jo tie ir droši ieguldījumi.
Viens no šādiem tērpiem ir mazā melnā kleitiņa. Katrai mātei, interneta modes slejai, vai modes žurnālistam ir izrādījusies taisnība. Mazā melnā kleitiņa ir katras sievietes garderobes būtiska sastāvdaļa. Izvēloties tādu, kas stiepjas mazliet pāri celim un kurai nav piedurkņu. Meklējot piemērotāko mazo melno kleitiņu, iztēlojieties kaut ko tādu, kas vienlīdz labi iederētos biroja ikdienā un svinīgā pieņemšanā, politiķa sievas mugurā. Nebaidieties izvēlēties kaut garlaicīgu, jo šīs kleitiņas lielākā priekšrocība ir tieši tās universālā piemērotība katram dzīves gadījumam. Atšķirīgas noskaņas jūs radīsiet vēlāk, izvēloties atbilstošus aksesuārus.
Adītas jaciņas ir ērts un klasisks apģērba gabals, kuru izvēloties pareizi, jūs papildināsiet savu garderobi ar kaut ko tādu, ko ir iespējams pieskaņot dažādiem dzīves gadījumiem. Sākot no kašmira, turpinot ar izturīgu kokvilnu un beidzot ar smagu vilnas adījumu, izmeklējiet pašu piemērotāko adīto jaciņu katrai sezonai un situācijai. Izvēlieties vairākus atšķirīgus griezumus, audumus un arī stilus, piešķirtu savai garderobei lielāku elastību.
Balta blūze ir lietišķs apģērbs, kas būs piemērots darba intervijām, birojam vai kopta tēla veidošanai, apmeklējot smalkas vakariņas. Šis nav apģērba gabals, uz kuru jums vajadzētu ietaupīt. Baltajai blūzītei ir jāsaglabā tās forma arī pēc vairākām mazgāšanas reizēm. Visticamākais, jūs to bieži valkāsiet uz darbu, tāpēc izvēlieties biezus, bet gaisīgus audumus, lai justos ērti visas darba dienas garumā.
Turpretī kurpes ar zemiem papēžiem ir aksesuārs, kura iegādei nav nepieciešams atvadīties no lielas summas. Šie apavi tāpat tiks novalkāti pāris sezonu laikā, arī dārgi dizaineru modeļi, tādēļ šī ir jūsu iespēja papildināt jūsu garderobi ar klasiku, ko ir viegli saskaņot ar dažādiem citiem apģērbiem un ietaupīt vienlaicīgi.
Augstie zābaki, kas sniedzas gandrīz līdz celim, ir apavi, kuri lieliski sader kopā ar jebkuru apģērbu. Izvēloties augstos zābakus, būtu prātīgi neizvēlēties pārāk augstus papēžus, lai tajos justos ērti visu dienu. Šie zābaki liks jūsu kājām izskatīties slaidākām, arī ar pieticīgākiem papēdīšiem, tādēļ tie ir laba ērto apavu opcija jūsu garderobei.
Šobrīd moderni ir šauri un piespīlēti džinsi, tomēr katrā garderobē vajadzētu būt arī kādiem klasiskajiem zilajiem džinsiem. Šie džinsi noteikti atkal atgriezīsies modē, un ir lielisks apģērbs birojiem ar vaļīgāku ģērbšanās etiķeti. Izvēloties klasiskos zilos džinsus, izvairieties no mākslīgi plēstiem un balinātiem modeļiem. Meklējiet tādu modeli, kuru garums sniegsies līdz jūsu papēžiem.
Melna žaketīte ir viens no interesantākajiem klasiskajiem apģērbiem, jo tai ir tik daudz un dažādu izpildījumu. Tās ir dažādi piegrieztas, cieši pieguļošas, brīvi krītošas, ar seklām un dziļām apkaklēm un tās visas lieliski sader kopā ar gandrīz vai jebkuru apģērbu. Izvēloties žaketes, nemēģiniet ietaupīt uz zemākas kvalitātes audumiem. Šis ir apģērba gabals, kas jums kalpos vairākas sezonas, tādēļ atvēliet pietiekoši daudz laika, lai piemeklētu žaketi, kas jūsu augumam der kā uzlieta. Piedurknēm ir jāpieskaras plaukstām un pleciem ir jābūt brīviem. Žaketes priekšpusei ir jāder ideāli, bet tā nedrīkst būt uzkrītoši cieša.

Tuvojas nākamā atlaižu sezona apģērbu veikalos. Šis teikums ir patiess, gandrīz cauru gadu. Tiklīdz beidzas viena sezonas izpārdošana, tā vairs nav aiz kalniem nākamā. Turklāt pa vidu ir īpašās atlaides, kādas tiek rīkotas uz Ziemassvētku sezonu un tuvojoties pārējiem nozīmīgākajiem svētkiem. Plašajā piedāvājumā ir viegli apmaldīties un, sastopieties ar tik izdevīgām atlaidēm, ir viegli nopirkt kaut ko, kas jums nemaz nav vajadzīgs. Tādēļ esam apkopojuši noderīgus iepirkšanās padomus, kuriem bruņojušies, jūs varēsiet pārdzīvot nākamās izpārdošanas apģērbu veikalos, kā uzvarētāji. Tā vietā, lai attaptos ar pilnu skapi lētu un nepārāk kvalitatīvu apģērba gabalu, jūs iegādāsieties tikai to, kas jums tiešām ir nepieciešams par izdevīgām cenām un būsiet apmierināti ar savām izvēlēm, vēl ilgi pēc izpārdošanas beigām.
Izpārdošanās bieži mēdz piedāvāt apģērbu ar pat 70% lielām atlaidēm. Redzot tik lielas atlaides, varbūt kārdinoši vienkārši izvēlēties apģērba gabalu to pat neuzlaikojot, vai neizdarot to kārtīgi. Nepaļaujieties uz birkā norādīto izmēru vien, tie ir maldīgi un stipri atšķiras dažādu ražotāju apģērbiem. Tas ir pirmais ieradumus, kādu vajadzētu izskaust, ja vēlāk nevēlaties just pircēja nožēlu. Izpārdošanās mēs bieži iegādājamies vairākus apģērba gabalus uzreiz un tos visus uzlaikot ir nogurdinoši. Tomēr neviens apģērba veikals, kas nesader nevainojami ar jūsu auguma īpatnībām, nav pietiekoši lēts. Ja tirgotājs jums piedāvā kādu modeli par ceturto daļu tā vērtības, tas nenozīmē, ka jums ir jāiegādājas apģērbs, kuru valkāsiet četras reizes retāk par pārējiem.
Ja izpārdošanā atrodiet kleitu vai uzvalku ar lielisku atlaidi, kādu pienāktos valkāt tikai īpašos gadījumos, iegādājaties to pat tādā gadījumā, ja tuvākajā laikā jums nav ieplānots neviens atbilstošs pasākums. Iegādāties apģērbu tādiem gadījumiem kā kāzām, izlaidumiem vai citiem svinīgiem pasākumiem tajā pat nedēļā, kad tie tiek rīkoti, ir slikts ieradums. Atliekot apģērba izvēli uz pašu pēdējo brīdi, visdrīzākais, jūs izdarīsiet izvēli steidzīgi, iztērēsiet pirkumam pārāk daudz naudas, vai arī neatradīsiet tieši to, ko vēlējāties.
Iepirkšanās apģērbu veikalos ir komandas darbs. Veikala konsultantiem maksā komisijas maksu par katru apģērba gabalu, kuru viņiem izdodas pārliecināt nopirkt kādām no klientiem. Negaidiet no viņiem godīgu vērtējumu par to, kā jums piestāv pielaikotais modelis. Tā vietā, ņemiet līdzi kādu draugu. Turklāt, ne to pašu smalkjūtīgāko cilvēku savā dzīvē. Tādās reizēs daudz piemērotāki ir draugi, kuri bez liekiem sirdsapziņas pārmetumiem jums pateiks, ka tērps, kuru pielaikojat uz jums izskatās drausmīgi.
Nepērciet atsevišķus apģērba gabalus tikai tāpēc, ka tie atbilst jūsu gaumei un tiek piedāvāti ar lielu atlaidi. Tā vietā iegādājieties drēbes, kuras labi sader kopā. Pirms kaut ko nopirkt, pārdomājiet, kādi apģērbi jūsu drēbju skapī sader kopā ar šo apģērbu? Tāpat dodiet priekšrocību apģērba gabaliem, kurus ir iespējams valkāt vairākās sezonās, nevis tikai ziemā vai vasarā. Piemēram, izvēloties kleitu, dodiet priekšroku tai, kas labi izskatīsies gan uz kailām kājām, gan ar zeķu biksēm. Apdomājiet, kā tā izskatīsies kopā ar vasaras kurpītēm un ziemas zābakiem.
Vairāk naudas drošāk izdodiet par drēbēm, kuras valkāsiet bieži. Atskaitot apģērbu, kas ir paredzēts īpašiem un smalkiem pasākumiem, ievērojiet labu cenas un valkāšanas reižu attiecību. Ja droši zināt, ka konkrēto modeli valkāsiet vairākas reizes nedēļā, jūs variet atļauties tā iegādei tērēt vairāk naudas, nekā kādam ļoti interesantam apģērba gabalam, kuru tik bieži neuzvilksiet.

Papildināt garderobi iepērkoties internetā, bet nevarēt pielaikot noskatītos apģērba gabalus, ir kaitinoša modernā dzīvesveida sastāvdaļa. Tuvojas svētku sezona un līdz ar to lielo atlaižu un izpārdošanu laiks. Vislabākie piedāvājumi parasti ir pieejami interneta veikalu izpārdošanās, bet dalība tajās nāk ar zināmiem vilšanās riskiem, kādi ir pazīstami katram, kas regulāri pērk apģērbu internetā. Tikko kā nopirktās drānas ir izņemtas no paciņas, jūs saprotat, ka rītdien pavadīsiet savu pusdienas pārtraukumu pastā, stāvot rindā kopā ar citiem seriālajiem interneta pirkumu atgriezējiem. Žaketes piedurknes ir pārlieku īsas, bikšu stari – pārāk gari, bet audums ir gaužām sliktas kvalitātes. Bet tai nebūtu jābūt tik nepatīkamai pieredzei. Sekojot šiem vienkāršajiem padomiem, jūs spēsiet izvairīties no vilšanās un liekiem uztraukumiem, izvēloties apģērbu internetā.
Pirmais solis, kāds jāveic katram, kas vēlas papildināt savu garderobi internetā, ir precīzu sava ķermeņa mērījumu noņemšana. Iepērkoties internetā, nedrīkst paļauties uz vienkāršotajiem apģērbu izmēriem, kurus apzīmē ar romiešu skaitļiem. Viena ražotāja “L” izmērs varbūt tik pat liels, kā cita ražotāja “M”. Daži industrijas speciālisti apgalvo, ka izmēri neseko nevienam konkrētam standartam, lai manipulētu ar pircēju bailēm izaugt no izmēra. Saskaņā ar šo uzskatu, apģērbu ražotāji apzināti palielina izmērus, pieļaujot, ka pircējs drīzāk izvēlēsies tā paša izmēra apģērbu, ja tas būs marķēts kā izmēru mazāks, nekā tas ir patiesībā. Labākais paņēmiens kā cīnīties pret atšķirīgajiem apģērbu izmēriem, ir izvēlēties apģērbu attiecīgi tā mēriem. Kad jums būs pilnvērtīgāks priekšstats par sava ķermeņa dimensijām, varēsiet iepirkties daudz drošāk.
Apģērbu tirgotāji internetā, mūs ar savu produkciju iepazīstina ar modeļu starpniecību. Ja šāda informācija ir pieejama, jums vajadzētu noskaidrot modeļu auguma parametrus, kas izrāda apģērba gabalu, kuru esiet noskatījuši. Pērkot sieviešu apģērbu, noteikti pievēršat uzmanību arī cik augstus papēžus modele valkā, jo arī tie piedod papildus auguma centimetrus. Ja modelei, kuras augums ir virs metra astoņdesmit, svārku garums sniegsies mazliet pāri celim, tad tie sniegsies gandrīz līdz potītēm, ja pati esiet tikai knapi pāri metram sešdesmit.
Izvēloties apģērbu internetā, vienmēr izmantojiet katru mēdiju, kuru tirgotājs jums piedāvā. Ja ir pieejams video, kurā modele valkā apģērbu, noteikti noskatieties to. Tā jūs labāk varēsiet novērtēt auduma svaru un kvalitāti. Daži apģērbu tirgotāji piedāvā video izgriezumus no modes skatēm, kuros konkrētos apģērba gabalus modeļi valkā, ejot pa mēli. Tajos jūs redzēsiet, cik brīvi audums krīt, kas ir vērtīga informācija izvēloties apģērbu. Ja video redzēsiet, kā noskatītā kleita brīvi plīvo līdz ar katru modeles soli un viegli tinas apkārt viņas kājām, iespējams, šī nebūs pati piemērotākā izvēle valkāšanai decembra mēnesī Latvijā.
Neatkarīgi no tā, vai iepērkaties tradicionālo vai interneta veikalu rīkotajās izpārdošanās, nevajadzētu sekot līdzi karstākajām modes tendencēm. Ir iemesls, kādēļ konkrētie apģērba modeļi tiek tirgoti ar tik lielām atlaidēm. Tie ir modeļi, kurus pircēji nav izvēlējušies sezonas sākumā, iespējams, uzskatot, ka tie izkritīs no modes nākamajā sezonā. Tādēļ prātīgāk ir izvēlēties klasiskus apģērbus. Izpārdošanas ir labākais laiks, kad papildināt garderobi ar atturīgām žaketēm, viegliem adījumiem un citiem klasiskiem tērpiem.
Lai arī cik rūpīgi jūs neizvēlēsieties apģērbus internetā, nevienam vēl nav izdevies izvairīties no neveiksmīgiem pirkumiem mūžīgi. Vairums interneta tirgotāju piedāvā saviem klientiem bezmaksas preču atgriešanu, ja tie nav apmierināti ar pirkumu. Tomēr, lai sev ietaupītu liekas pūles, praktiskāk ir pēc iespējas pirkt apģērbu vairumā no viena tirgotāja, nevis pirkt katru apģērba gabalu pie cita. Šādi ir iespējams parūpēties par to, ka arī ja gadīsies iepirkties neveiksmīgi, atpakaļ nāksies sūtīt vienu lielu paciņu, nevis vairākas nelielas.

Izvēlēties, ko vilkt mugurā, dodoties uz darba interviju, ir viens no sarežģītākajiem garderobes lēmumiem, kāds ir iespējams. Darba intervijā valda ļoti savdabīga atmosfēra. Gan jūs, gan darba devējs, lieliski saprotat, ka šis ir brīdis, kurā no jums sevi ir jāparāda no pašas labākās puses. Tāpat jūsu potenciālais priekšnieks vai priekšniece apzinās, ka jūs no visas sirds cenšaties sevi parādīt pēc iespējas labākā gaismā. Jūs pašu labāko un profesionālāko sevis versiju, tātad labāko, ko intervētājs var no jums sagaidīt ikdienā, ja tiksiet pieņemts darbā. Protams, abās intervijas galda pusēs ir skaidrs, ka šis notikums nāk kopā ar zināmu uztraukumu. Uz tā rēķina ir iespējams norakstīt atsevišķus misēkļus, atbildot uz uzdotajiem jautājumiem. Tomēr viens darba intervijas aspekts, kurā šādas pielaides netiek piešķirtas, ir jūsu izvēlētais apģērbs. Ko vilkt mugurā jūs taču izvēlējāties no rīta, pavisam stresa brīvā atmosfērā, savā mājoklī. Tātad tas, ko mugurā uzvilcis esiet ieradies, jūsu labākais priekšstats par lietišķu veidolu, vai ne tā? Lai atvieglotu šo uzdevumu, mēs esam apkopojuši labākās apģērba izvēles šādiem notikumiem.
Neatkarīgi no tā, cik vaļīgas ir garderobes normas, birojā, kurā esiet uzaicināts uz darba interviju, nekādā gadījumā neierodaties džinsos. Atcerieties, šī ir diena, kad jums ir jāparāda sevi no labākās puses, tādēļ jums ir jāierodas savā vislietišķākajā veidolā un džinsi noteikti tajā neiederas. Vīriešiem apģērba izvēle, dodoties uz darba interviju birojā, ir ļoti ierobežota, tai pat laikā ļoti vienkārša – ir jāierodas uzvalkā ar kaklasaiti. Ja pretendējat uz kādu no vadošajiem amatiem, jums vajadzētu ierasties izmeklētā un smalkā uzvalkā. Ja darba intervija tiek rīkota, lai noskaidrotu jūsu piemērotību zemāk stāvošiem amatiem, vienkāršs melns vai pelēks uzvalks ir vienīgā pareizā izvēle.
Kā tas ir ierasts citos dzīves aspektos, arī darba intervijās sieviešu garderobes opcijas ir krietni plašākas. Līdz ar to pareizā izvēle nav tik acīmredzama un to ir nepieciešams rūpīgāk pārdomāt. Atsaucoties uz pētījumu, kura ietvaros tika apjautāti 2000 personāla daļu vadītāji visā Eiropā, vairums no viņiem par pašām piemērotākajām krāsu izvēlēm, kādas viņi vēlētos redzēt savu kandidāšu apģērbos darba intervijās, bija melna un zilas. Melna krāsa norāda uz lietišķumu un rada priekšstatu par augsti attīstītām līderes prasmēm. Savukārt zila krāsa komunicē, ka jūs esiet komandas spēlētāja. Melno un zilo krāsu var kombinēt ar siltām pasteļu krāsām gaišākos toņus, kuri jums piestāv vislabāk. Pēc personāla vadītāju domām, pati nepiemērotākā krāsa darba intervijai esot oranžā, jo tā asociējas ar neprofesionālām īpašībām.
Kad atbilstošākās krāsas ir noskaidrotas, jāizvēlas piemērotākie apģērba piegriezumi. Darba intervijā svarīgākais ir ģērbties lietišķās noskaņās, tādēļ vajadzētu izvēlēties konservatīvāk piegrieztos apģērba gabalus. Izvēlieties tādu apģērbu, kas pārlieku neizceļ jūsu auguma kontūras. Lai radītu ne tikai lietišķu, bet arī modernu ansambli, papildiniet konservatīvos griezumus ar interesantiem elementiem, piemēram, metāla sprādzēm, kontrastējošām pogām un citām interesantām detaļām, kuras jūsu intervētājs ievēros. Šie paši noteikumi attiecas arī uz aksesuāri izvēli. Rokas somiņa ir jāpieskaņo pārējam apģērbam, bet dodiet priekšroku augstāk minētajiem melnajiem un zilajiem toņiem. Lai somiņa nebūtu pārāk garlaicīga, izvēlieties modeļus, kurus rotā acīs krītošas sprādzes un ādas siksniņas.
Atcerieties, ka darba intervijas mērķis nav tikai pārliecināt potenciālo darba devēju par jūsu profesionalitāti, bet arī iepazīstināt intervētāju ar jūsu personību. Tomēr, ja vēlaties spēlēt droši un nelikt pārāk augstas pirmā iespaida likmes uz savām garderobes izvēlēm, ir labāk pieturēties pie pēc iespējas klasiskāka apģērba.

Kopta un eleganta ārējā veidola radīšana ir būtiska, atstājot labu pirmo iespaidu par sevi. Tādēļ netrūkst cilvēku, kuri ir gatavi tērēt lielu naudu par dārgu dizaineru apģērbu. Tomēr liels garderobes veidošanai atvēlētais budžets nav obligāts nosacījums, lai ģērbtos smalki. Jā, ja jūsu finansiālā situācija jums ļauj izvēlēties svaigākos apģērba gabalus un aksesuārus no karstāko zīmolu veikaliem, tad izskatīties izsmalcināti ir prasīs daudz mazāk pūļu. Bet, ar pāris vienkāršu triku palīdzību, līdzvērtīgu rezultātu ir iespējams panākt arī ar daudzkārt mazākiem tēriņiem.
Vislētāk ir apgūt drēbnieka amatu un tērēties, tikai iegādājoties kvalitatīvus audumus. Protams, iemācīties šūt tā, lai varētu apģērbties pilnībā, prasa daudz darba un laika. Bet, ja vēlies ievērojami ietaupīt uz garderobes izdevumu rēķina, turpinot ģērbties smalki, vajadzētu apgūt vismaz pašus drēbniecības pamatus, kā, piemēram, pogu pāršūšanu. Nomainot žaketes lētās prastā paskata plastmasas pogas pret kaut ko smalkāku, kā metāla, kaula vai pērļu pogām, atsvaidzinās tā izskatu. Arī apģērba izrotāšana nav daudz sarežģītāka procedūra par pogu pāršūšanu. Pirms ej uz apģērbu veikalu, iegriezies kādā no specializētajiem šuvēju veikaliem. Tur tu atradīsi dažādas piešujamas lentītes, mežģīnītes un citas detaļas.
Šuvju pāršūšana ir mazliet sarežģītāks un precīzāks darbs, bet arī nekas tāds, ko tu nevarētu apgūt, izejot apmācības kursus. Ja apģērbs nevainojami derēs uz tava auguma, tas izskatīsies daudz labāk, nekā pārāk vaļīgs vai pārāk uzspīlēts ietērps. Tik ideāli pieguļošu apģērbu ir neiespējami atrast veikalos, jo ražotāji tos piegriež tā, lai tie puslīdz derētu visiem pircējiem, nevis vienam piegulētu, kā uzlieti. Iemācoties kā regulēt apģērba platumu, pāršujot šuves, jūs varēsiet pielāgot jebkuru apģērba gabalu sava auguma individuālajām īpatnībām. Atkarībā no tā, cik daudz pūļu esiet gatavi ieguldīt, lai apgūtu šūšanas pamatus, ejot iepirkties jūs vairs apģērbos neredzēsiet tikai gatavus produktus, bet arī iespējamus projektus. Nopērkot puslīdz kvalitatīva auduma žaketi par 30 eiro, to ir iespējams pilnveidot tik tālu, ka tikai drēbniecības meistars spēs to atšķirt no 200 eiro žaketes.
Ieliekot pūles un pieslēdzot radošo domāšanu, apģērbu uzlabošana piedāvā tik lielus ieguldījumus, ka to vajadzētu apsvērt arī tad, ja jums nav nekādu šūšanas prasmju vai laika, kad tos apgūt. Atkarībā no tā cik lielas izmaiņas nepieciešams veikt, veikalā pirktu bikšu pāršūšana, lai tās derētu kā uzlietas, izmaksās no 15 līdz 30 eiro. Žaketēm ir jāpāršuj arī oderes, tādēļ to pielāgošana jūsu augumam maksā dārgāk, no 20 līdz 50 eiro. Ņemot vērā to, cik lielas ir cenu amplitūda apģērbu tirgū, nav tā sliktākā ideja doties pie drēbnieka pa taisno no apģērbu veikala.
Lai vienmēr izskatītos kopti un eleganti, nēsājiet tikai apģērbu, kas izskatās kā jauns. Ja redziet traipu, ar ko paši netiekat galā, nekavējoties nesiet apģērba gabalu uz ķīmisko tīrītavu. Ja redziet notrūkušu pogu, atirušu diega gabalu, vai citu defektu, tieciet ar to galā. Ja to ievērojāt jūs, ievēros arī pārējie. Ja nevēlaties tērēt daudz naudas nemitīgi atjaunojot savu garderobi, rūpējieties par to. Ja esiet notraipījis apģērbu, vispirms pamēģiniet notīrīt traipu ar sūkli vai zobu birsti, nevis uzreiz metiet to mazgāties veļasmašīnā. Katra mazgāšanas reize nolieto audumu, izbalina krāsas un liek apģērbam izskatīties lētam. Kad tiešām ir pienācis laiks mazgāt apģērbu pilnībā, pievērsiet uzmanību tam, kas rakstīts uz birkas. Izvēlieties attiecīgo mazgāšanas temperatūru, bet smalkākos audumus mazgājiet rokām.