Apģērbu veikali rīko ļoti vilinošas akcijas. Reizēm lielākā daļa preču tiek piedāvātas par pusi cenas. Tirgotāji ir tik dāsni, jo viņi zina, ka jūs atgriezīsieties, ja viņi turpinās jums piedāvāt lētus uzvalkus. Ziniet kā viņi to zina? Jo lielāka daļa nocenoto uzvalku būs sairuši pa vīlēm jau pēc gada. Tomēr ne viss izpārdošanu sortiments sastāv no zemas kvalitātes precēm. Starp tām ir var atrast arī meistarīgi uzšūtus uzvalkus, no augstvērtīgiem audumiem. Tikai ir jāprot tos atšķirt.
Neatkarīgi no tā, kur jūs pērkat uzvalku, auduma kvalitātei ir jāpievērš īpaši liela uzmanība. Birka uz uzvalka apkakles ir pati pirmā vieta, kur vajadzētu ieskatīties, lai varētu noteikt tā kvalitāti. Lielākā daļa nocenoto uzvalku ir darināti no poliestera vai kāda cita sintētisko šķiedru sajaukuma. Ja uz uzvalka birkas atrodat apstiprinājumu tam, ka uzvalks ir šūts no sintētikas, turpiniet meklēt. Tas, ko jūs vēlaties atrast, ir vārdi “100% vilna”. Vilna nav pats ekskluzīvākais audums, no kāda tiek darināti augstas kvalitātes uzvalki, bet tas ir labākais, kādu jums ir cerības atrast izpārdošanā, ar 50% vai līdzīgām atlaidēm. Tiesa gan, arī augstākās kvalitātes vilnas audumu ir ļoti grūti atrast uzvalkā, kas tiek tirgots uz puscenu. Kvalitatīvākie vilnas audumi nāk no Eiropas, īpaši Lielbritānijas, Itālijas un Francijas. Arī Amerikas Savienotajās Valstīs tiek austi augstvērtīgi vilnas audumi, bet tos ir grūti atrast Latvijas veikalos. Mazāk kvalitatīva vilna tiek ražota Bangladešā, Ķīnā un citās Āzijas valstīs.

Kad esiet pārliecinājies, ka uzvalks ir izgatavots no augstvērtīga auduma, pārbaudiet oderi. Odere ir viens no uzvalka elementiem, kuru parasti redz tikai pats valkātājs. Tādēļ audzi tai nepievērš daudz uzmanības izvēloties uzvalku. Lētu uzvalku ražotāji to labi apzinās un apdarina savus uzvalkus ar nekvalitatīvām oderēm, lai ietaupītu naudu vai paņemtu aizdevumu no atro kreditu topa. Pateicoties tam, pēc oderes var daudz pateikt par rūpēm, kādas ir pieliktas šujot uzvalku. Paskatoties uz oderi bieži ir skaidrs, ka šuvējs pat nav centies to ielikt kārtīgi. Nekvalitatīvu uzvalku oderes bieži tiek ielīmētas. Patiesībā tā ir viena no vieglākajām pazīmēm, kā atšķirt lētu uzvalku, kas labākajā gadījumā nokalpos vienu sezonu. Kvalitatīviem uzvalkiem vienmēr būs pilnībā iešūtas oderes, no kvalitatīva auduma.

Labs uzvalks nav iedomājams bez meistarīgi sašūtām šuvēm. Agrāk šuvju kvalitāte bija galvenā dārga uzvalka atpazīšanas pazīme. Mūsdienās rūpnieciskā šūšana ir attīstījusies tik augstā līmenī, ka arī uz konveijera līnijām tiek iešūtas skaistas un precīzas šuves, kādas agrāk bija pa spēkam tikai drēbniecības meistariem. Patiesībā, tas ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ mūsdienās varam nopirkt kvalitatīvu apģērbu par ļoti pieņemamām cenām. Tomēr šuves ir viens no uzvalka elementiem, kas jums sagādās lielākās problēmas, ja tām nepievērsīsiet pienācīgu uzmanību, to izvēloties. Guļoties uz ķirurģijas galda, jūs noteikti vēlētos, lai ķirurgs jūs rūpīgi sašuj, lietojot tikai kvalitatīvu diegu tā, lai jūs netiktu pie tādas rētas, kā kara varonim, kurš ir ticis sašūts kopā kaujas lauka vidū. Ja nevēlaties iegādāties uzvalku, kura šuves sāks irt vaļā jau pēc pāris mēnešiem un katru rītu pavadīt pie spoguļa, ar manikīra šķērītēm tiekot vaļā no neglītiem diegu galiem, prasiet no uzvalka šuvēm tik pat augstu kvalitāti. Lai atšķirtu šuvju kvalitāti, pievērsiet uzmanību ne tikai pašam diegam, bet arī tehnikai, kādā šuves ir iešūtas.

Mūs atbalsta Compeuro.lv – Salīdzini un izvēlies labāko aizdevumu pret auto!