Izvēlēties, ko vilkt mugurā, dodoties uz darba interviju, ir viens no sarežģītākajiem garderobes lēmumiem, kāds ir iespējams. Darba intervijā valda ļoti savdabīga atmosfēra. Gan jūs, gan darba devējs, lieliski saprotat, ka šis ir brīdis, kurā no jums sevi ir jāparāda no pašas labākās puses. Tāpat jūsu potenciālais priekšnieks vai priekšniece apzinās, ka jūs no visas sirds cenšaties sevi parādīt pēc iespējas labākā gaismā. Jūs pašu labāko un profesionālāko sevis versiju, tātad labāko, ko intervētājs var no jums sagaidīt ikdienā, ja tiksiet pieņemts darbā. Protams, abās intervijas galda pusēs ir skaidrs, ka šis notikums nāk kopā ar zināmu uztraukumu. Uz tā rēķina ir iespējams norakstīt atsevišķus misēkļus, atbildot uz uzdotajiem jautājumiem. Tomēr viens darba intervijas aspekts, kurā šādas pielaides netiek piešķirtas, ir jūsu izvēlētais apģērbs. Ko vilkt mugurā jūs taču izvēlējāties no rīta, pavisam stresa brīvā atmosfērā, savā mājoklī. Tātad tas, ko mugurā uzvilcis esiet ieradies, jūsu labākais priekšstats par lietišķu veidolu, vai ne tā? Lai atvieglotu šo uzdevumu, mēs esam apkopojuši labākās apģērba izvēles šādiem notikumiem.
Neatkarīgi no tā, cik vaļīgas ir garderobes normas, birojā, kurā esiet uzaicināts uz darba interviju, nekādā gadījumā neierodaties džinsos. Atcerieties, šī ir diena, kad jums ir jāparāda sevi no labākās puses, tādēļ jums ir jāierodas savā vislietišķākajā veidolā un džinsi noteikti tajā neiederas. Vīriešiem apģērba izvēle, dodoties uz darba interviju birojā, ir ļoti ierobežota, tai pat laikā ļoti vienkārša – ir jāierodas uzvalkā ar kaklasaiti. Ja pretendējat uz kādu no vadošajiem amatiem, jums vajadzētu ierasties izmeklētā un smalkā uzvalkā. Ja darba intervija tiek rīkota, lai noskaidrotu jūsu piemērotību zemāk stāvošiem amatiem, vienkāršs melns vai pelēks uzvalks ir vienīgā pareizā izvēle.
Kā tas ir ierasts citos dzīves aspektos, arī darba intervijās sieviešu garderobes opcijas ir krietni plašākas. Līdz ar to pareizā izvēle nav tik acīmredzama un to ir nepieciešams rūpīgāk pārdomāt. Atsaucoties uz pētījumu, kura ietvaros tika apjautāti 2000 personāla daļu vadītāji visā Eiropā, vairums no viņiem par pašām piemērotākajām krāsu izvēlēm, kādas viņi vēlētos redzēt savu kandidāšu apģērbos darba intervijās, bija melna un zilas. Melna krāsa norāda uz lietišķumu un rada priekšstatu par augsti attīstītām līderes prasmēm. Savukārt zila krāsa komunicē, ka jūs esiet komandas spēlētāja. Melno un zilo krāsu var kombinēt ar siltām pasteļu krāsām gaišākos toņus, kuri jums piestāv vislabāk. Pēc personāla vadītāju domām, pati nepiemērotākā krāsa darba intervijai esot oranžā, jo tā asociējas ar neprofesionālām īpašībām.
Kad atbilstošākās krāsas ir noskaidrotas, jāizvēlas piemērotākie apģērba piegriezumi. Darba intervijā svarīgākais ir ģērbties lietišķās noskaņās, tādēļ vajadzētu izvēlēties konservatīvāk piegrieztos apģērba gabalus. Izvēlieties tādu apģērbu, kas pārlieku neizceļ jūsu auguma kontūras. Lai radītu ne tikai lietišķu, bet arī modernu ansambli, papildiniet konservatīvos griezumus ar interesantiem elementiem, piemēram, metāla sprādzēm, kontrastējošām pogām un citām interesantām detaļām, kuras jūsu intervētājs ievēros. Šie paši noteikumi attiecas arī uz aksesuāri izvēli. Rokas somiņa ir jāpieskaņo pārējam apģērbam, bet dodiet priekšroku augstāk minētajiem melnajiem un zilajiem toņiem. Lai somiņa nebūtu pārāk garlaicīga, izvēlieties modeļus, kurus rotā acīs krītošas sprādzes un ādas siksniņas.
Atcerieties, ka darba intervijas mērķis nav tikai pārliecināt potenciālo darba devēju par jūsu profesionalitāti, bet arī iepazīstināt intervētāju ar jūsu personību. Tomēr, ja vēlaties spēlēt droši un nelikt pārāk augstas pirmā iespaida likmes uz savām garderobes izvēlēm, ir labāk pieturēties pie pēc iespējas klasiskāka apģērba.