Kopta un eleganta ārējā veidola radīšana ir būtiska, atstājot labu pirmo iespaidu par sevi. Tādēļ netrūkst cilvēku, kuri ir gatavi tērēt lielu naudu par dārgu dizaineru apģērbu. Tomēr liels garderobes veidošanai atvēlētais budžets nav obligāts nosacījums, lai ģērbtos smalki. Jā, ja jūsu finansiālā situācija jums ļauj izvēlēties svaigākos apģērba gabalus un aksesuārus no karstāko zīmolu veikaliem, tad izskatīties izsmalcināti ir prasīs daudz mazāk pūļu. Bet, ar pāris vienkāršu triku palīdzību, līdzvērtīgu rezultātu ir iespējams panākt arī ar daudzkārt mazākiem tēriņiem.
Vislētāk ir apgūt drēbnieka amatu un tērēties, tikai iegādājoties kvalitatīvus audumus. Protams, iemācīties šūt tā, lai varētu apģērbties pilnībā, prasa daudz darba un laika. Bet, ja vēlies ievērojami ietaupīt uz garderobes izdevumu rēķina, turpinot ģērbties smalki, vajadzētu apgūt vismaz pašus drēbniecības pamatus, kā, piemēram, pogu pāršūšanu. Nomainot žaketes lētās prastā paskata plastmasas pogas pret kaut ko smalkāku, kā metāla, kaula vai pērļu pogām, atsvaidzinās tā izskatu. Arī apģērba izrotāšana nav daudz sarežģītāka procedūra par pogu pāršūšanu. Pirms ej uz apģērbu veikalu, iegriezies kādā no specializētajiem šuvēju veikaliem. Tur tu atradīsi dažādas piešujamas lentītes, mežģīnītes un citas detaļas.
Šuvju pāršūšana ir mazliet sarežģītāks un precīzāks darbs, bet arī nekas tāds, ko tu nevarētu apgūt, izejot apmācības kursus. Ja apģērbs nevainojami derēs uz tava auguma, tas izskatīsies daudz labāk, nekā pārāk vaļīgs vai pārāk uzspīlēts ietērps. Tik ideāli pieguļošu apģērbu ir neiespējami atrast veikalos, jo ražotāji tos piegriež tā, lai tie puslīdz derētu visiem pircējiem, nevis vienam piegulētu, kā uzlieti. Iemācoties kā regulēt apģērba platumu, pāršujot šuves, jūs varēsiet pielāgot jebkuru apģērba gabalu sava auguma individuālajām īpatnībām. Atkarībā no tā, cik daudz pūļu esiet gatavi ieguldīt, lai apgūtu šūšanas pamatus, ejot iepirkties jūs vairs apģērbos neredzēsiet tikai gatavus produktus, bet arī iespējamus projektus. Nopērkot puslīdz kvalitatīva auduma žaketi par 30 eiro, to ir iespējams pilnveidot tik tālu, ka tikai drēbniecības meistars spēs to atšķirt no 200 eiro žaketes.
Ieliekot pūles un pieslēdzot radošo domāšanu, apģērbu uzlabošana piedāvā tik lielus ieguldījumus, ka to vajadzētu apsvērt arī tad, ja jums nav nekādu šūšanas prasmju vai laika, kad tos apgūt. Atkarībā no tā cik lielas izmaiņas nepieciešams veikt, veikalā pirktu bikšu pāršūšana, lai tās derētu kā uzlietas, izmaksās no 15 līdz 30 eiro. Žaketēm ir jāpāršuj arī oderes, tādēļ to pielāgošana jūsu augumam maksā dārgāk, no 20 līdz 50 eiro. Ņemot vērā to, cik lielas ir cenu amplitūda apģērbu tirgū, nav tā sliktākā ideja doties pie drēbnieka pa taisno no apģērbu veikala.
Lai vienmēr izskatītos kopti un eleganti, nēsājiet tikai apģērbu, kas izskatās kā jauns. Ja redziet traipu, ar ko paši netiekat galā, nekavējoties nesiet apģērba gabalu uz ķīmisko tīrītavu. Ja redziet notrūkušu pogu, atirušu diega gabalu, vai citu defektu, tieciet ar to galā. Ja to ievērojāt jūs, ievēros arī pārējie. Ja nevēlaties tērēt daudz naudas nemitīgi atjaunojot savu garderobi, rūpējieties par to. Ja esiet notraipījis apģērbu, vispirms pamēģiniet notīrīt traipu ar sūkli vai zobu birsti, nevis uzreiz metiet to mazgāties veļasmašīnā. Katra mazgāšanas reize nolieto audumu, izbalina krāsas un liek apģērbam izskatīties lētam. Kad tiešām ir pienācis laiks mazgāt apģērbu pilnībā, pievērsiet uzmanību tam, kas rakstīts uz birkas. Izvēlieties attiecīgo mazgāšanas temperatūru, bet smalkākos audumus mazgājiet rokām.