Papildināt garderobi iepērkoties internetā, bet nevarēt pielaikot noskatītos apģērba gabalus, ir kaitinoša modernā dzīvesveida sastāvdaļa. Tuvojas svētku sezona un līdz ar to lielo atlaižu un izpārdošanu laiks. Vislabākie piedāvājumi parasti ir pieejami interneta veikalu izpārdošanās, bet dalība tajās nāk ar zināmiem vilšanās riskiem, kādi ir pazīstami katram, kas regulāri pērk apģērbu internetā. Tikko kā nopirktās drānas ir izņemtas no paciņas, jūs saprotat, ka rītdien pavadīsiet savu pusdienas pārtraukumu pastā, stāvot rindā kopā ar citiem seriālajiem interneta pirkumu atgriezējiem. Žaketes piedurknes ir pārlieku īsas, bikšu stari – pārāk gari, bet audums ir gaužām sliktas kvalitātes. Bet tai nebūtu jābūt tik nepatīkamai pieredzei. Sekojot šiem vienkāršajiem padomiem, jūs spēsiet izvairīties no vilšanās un liekiem uztraukumiem, izvēloties apģērbu internetā.
Pirmais solis, kāds jāveic katram, kas vēlas papildināt savu garderobi internetā, ir precīzu sava ķermeņa mērījumu noņemšana. Iepērkoties internetā, nedrīkst paļauties uz vienkāršotajiem apģērbu izmēriem, kurus apzīmē ar romiešu skaitļiem. Viena ražotāja “L” izmērs varbūt tik pat liels, kā cita ražotāja “M”. Daži industrijas speciālisti apgalvo, ka izmēri neseko nevienam konkrētam standartam, lai manipulētu ar pircēju bailēm izaugt no izmēra. Saskaņā ar šo uzskatu, apģērbu ražotāji apzināti palielina izmērus, pieļaujot, ka pircējs drīzāk izvēlēsies tā paša izmēra apģērbu, ja tas būs marķēts kā izmēru mazāks, nekā tas ir patiesībā. Labākais paņēmiens kā cīnīties pret atšķirīgajiem apģērbu izmēriem, ir izvēlēties apģērbu attiecīgi tā mēriem. Kad jums būs pilnvērtīgāks priekšstats par sava ķermeņa dimensijām, varēsiet iepirkties daudz drošāk.
Apģērbu tirgotāji internetā, mūs ar savu produkciju iepazīstina ar modeļu starpniecību. Ja šāda informācija ir pieejama, jums vajadzētu noskaidrot modeļu auguma parametrus, kas izrāda apģērba gabalu, kuru esiet noskatījuši. Pērkot sieviešu apģērbu, noteikti pievēršat uzmanību arī cik augstus papēžus modele valkā, jo arī tie piedod papildus auguma centimetrus. Ja modelei, kuras augums ir virs metra astoņdesmit, svārku garums sniegsies mazliet pāri celim, tad tie sniegsies gandrīz līdz potītēm, ja pati esiet tikai knapi pāri metram sešdesmit.
Izvēloties apģērbu internetā, vienmēr izmantojiet katru mēdiju, kuru tirgotājs jums piedāvā. Ja ir pieejams video, kurā modele valkā apģērbu, noteikti noskatieties to. Tā jūs labāk varēsiet novērtēt auduma svaru un kvalitāti. Daži apģērbu tirgotāji piedāvā video izgriezumus no modes skatēm, kuros konkrētos apģērba gabalus modeļi valkā, ejot pa mēli. Tajos jūs redzēsiet, cik brīvi audums krīt, kas ir vērtīga informācija izvēloties apģērbu. Ja video redzēsiet, kā noskatītā kleita brīvi plīvo līdz ar katru modeles soli un viegli tinas apkārt viņas kājām, iespējams, šī nebūs pati piemērotākā izvēle valkāšanai decembra mēnesī Latvijā.
Neatkarīgi no tā, vai iepērkaties tradicionālo vai interneta veikalu rīkotajās izpārdošanās, nevajadzētu sekot līdzi karstākajām modes tendencēm. Ir iemesls, kādēļ konkrētie apģērba modeļi tiek tirgoti ar tik lielām atlaidēm. Tie ir modeļi, kurus pircēji nav izvēlējušies sezonas sākumā, iespējams, uzskatot, ka tie izkritīs no modes nākamajā sezonā. Tādēļ prātīgāk ir izvēlēties klasiskus apģērbus. Izpārdošanas ir labākais laiks, kad papildināt garderobi ar atturīgām žaketēm, viegliem adījumiem un citiem klasiskiem tērpiem.
Lai arī cik rūpīgi jūs neizvēlēsieties apģērbus internetā, nevienam vēl nav izdevies izvairīties no neveiksmīgiem pirkumiem mūžīgi. Vairums interneta tirgotāju piedāvā saviem klientiem bezmaksas preču atgriešanu, ja tie nav apmierināti ar pirkumu. Tomēr, lai sev ietaupītu liekas pūles, praktiskāk ir pēc iespējas pirkt apģērbu vairumā no viena tirgotāja, nevis pirkt katru apģērba gabalu pie cita. Šādi ir iespējams parūpēties par to, ka arī ja gadīsies iepirkties neveiksmīgi, atpakaļ nāksies sūtīt vienu lielu paciņu, nevis vairākas nelielas.