Mūsdienu sabiedrībā, šķiet, nav vietas vai pasākuma, kurā džinsus uzskatītu par nepiedienīgu apģērba izvēli. Šodien vairums biroju neiebilst pret to, ka to darbinieki ierodas uz darbu džinsos. Ja vien tie nav pārlieku vaļīgi un iztiek bez tādiem elementiem kā papildus kabatām, vai stilistiskiem, plēstiem caurumiem, tie nepievērsies liekus skatienus. Pat vairums smalkāko restorānu, neiebilst uzņemt viesus džinsu biksēs. Džinsu audums beidzot ir izrāvies no sev tik ilgi piederošās ielas modes slavas. Tomēr vēl joprojām ir vietas un laiki, kuras apmeklējot džinsus nevajadzētu valkāt.
Lai cik vaļīgi nebūtu biroja garderobes noteikumi, ja jūs vēl tajā neesat pieņemts darbā, bet vēlētos tikt, labāk džinsu vietā izvēlēties uzvalku. Darba intervija ir laiks, kad jūs vēlaties sevi parādīt no savas labākās puses. To lieliski apzināties ne tikai jūs, bet arī jūsu potenciālais darba devējs. Jūsu uzvedība darba intervijā, tiek uzskatīta par augstāko pilotāžu, kādu jūsu iespējamais priekšnieks cer no jums sagaidīt, ja tiksiet pieņemts darbā. Ja ieradīsieties uz darba interviju džinsos, radīsiet iespaidu, ka ikdienā no jums var sagaidīt arī vēl lielākas vaļības. Ja kandidējiet uz kādu no vadošajiem pienākumiem, jums vajadzētu ierasties smalkā uzvalkā. Visiem pārējiem biroja darbu intervijām piemērotākā izvēle būtu vienkāršs un lietišķs uzvalks, bet nekādā gadījumā ne džinsi un adīts džemperītis.
Turpinot par biroja vidi, pat tad, ja strādājāt birojā, kurā esiet pilnībā pieņemts un jūsu kolēģi ikdienā valkā džinsus, tas neattiecas uz svarīgām prezentācijām un sapulcēm ar klientiem. Jūs un jūsu kolēģi esiet smagi strādājuši, lai sagatavotos šīm dienām. Neatstājiet iespaidu, ka esiet gatavs apdraudēt šīs pūles tikai, lai justos mazliet ērtāk. Tādēļ izšķirīgākajās darba dienās, ierodieties darbā kā pati profesionālākā sevis versija, kādu spējat iedomāties. Diez vai džinsi ir tās sastāvdaļa.
Neatkarīgi no tā, vai jums ir jāierodas tiesā, lai apstrīdētu izrakstītu soda kvīti, liecinieka statusā, vai savādāk, džinsu izvēle ir visai smags pareizas etiķetes pārkāpums. Patiesībā, šī ir viena no formālākajām situācijām, kādā jūs savā mūžā variet nokļūt. Tiesa ir absolūtā taisnīguma un likumīgās varas simbols, kas prasa cieņpilnu un lietišķu attieksmi. Pat tad, ja tiesas sēdes iznākums nav izšķirīgi svarīgs nevienai no iesaistītājām pusēm, bet tā vietā tajā tiek izlemts, piemēram, vai jums nāksies apmaksāt 20 eiro soda naudu par apstāšanos neatļautā vietā, jūs aizstāvat savas pilsoniskās tiesības, kuras tiesas namā tiek uzskatītas par svētu lietu, tādēļ ģērbieties atbilstoši.
Mazāk zināms fakts ir tas, ka, rīkojot vakariņas pašiem savā mājoklī, džinsu valkāšana var tikt uzskatīts par aizvainojumu viesiem. Tas var šķist mazliet dīvaini, jo vai tad jums nav tiesības valkāt, ko vien jūs vēlaties savā namā vai dzīvoklī? Bet konservatīvākie viesi pie jums ieradīsies uzposušies un sagaidīs to pašu arī no jums. Aicinot ciemos senus draugus un tuvus radiniekus, šo etiķetes normu nav nepieciešams stingri ievērot. Tomēr to ir vērts paturēt prātā, aicinot uz vakariņām kolēģus no darba vai savas otrās pusītes vecākus, sevišķi, ja šī ir pirmā reize, kad uzņemiet šos cilvēkus pie sevis.
Kāzās un bērēs džinsiem nav vietas. Tam vajadzētu būtu pilnīgi pašsaprotami, bet jo skaidrāks ir etiķetes pārkāpums, jo smagākas ir tā sociālās sekas. Tomēr gandrīz katrās otrajās kāzās vai bērēs atrodas pa kādam viesim, kas neievēro šo stingro normu. Atvadīšanās no mirušā un līdzjūtības izteikšana tuviniekiem tiek uzskatīta par sevišķi lietišķu procesu, tādēļ piemērots apģērbs ir tikai uzvalks. Svinot kāzas, reizēm ir pieļaujami, ja nomainiet uzvalku pret kaut ko ērtāku, beidzoties svinīgajai daļai, kurai parasti seko mazāk formāla ballīte. Tomēr jums būtu jāsagaida, kad svarīgākie viesi, kā līgavas un līgavaiņa vecāki, ir izteikuši savus tostus. Turpretī bēres ir lietišķas no sākuma līdz galam.