Apģērbs ir viens no svarīgākajiem instrumentiem, kāds ir mūsu rīcībā, lai radītu tādu vizuālo tēlu, kādu vēlamies atrādīt pasaulei. Līdz ar to jauna apģērba iepirkšana ir svarīga nodarbe. Cilvēkus var iedalīt divās grupās, tādos, kas dievina papildināt savu garderobi un tādos, kuriem tās ir vistīrākās mocības. Šajā rakstā apkoposim padomus, kādi jums noderēs, neatkarīgi no tā, kā jūtaties attiecībā pret apģērba veikala apmeklējumiem.
Neatkarīgi no tā, vai garderobi papildiniet ar prieku, vai caur sakostiem zobiem, neatlieciet to uz pēdējo brīdi. Visi reiz svaigi pirktie apģērba gabali nolietojas. Nemanot var piezagties brīdis, kad ir nepieciešami papildinājumi pilnīgi visās apģērba kategorijās. Šādās reizēs var nākties pavadīt vairākas stundas, reizēm pat dienas, izvēloties visu nepieciešamo. Tas ir ļoti nogurdinoši arī tad, ja jūtat patīkamu satraukumu, katru reizi, dodoties uz apģērbu veikalu. Iestājoties nogurumam un vispārībai apnicībai pret apģērba izvēli, jūsu izvēles kļūs mazāk rūpīgas, jo vienkārši gribēsies ātrāk iegādāties visu nepieciešamo, lai būtu miers. Tādēļ ir ieteicams garderobi atsvaidzināt pakāpeniski. Ja jūs nejauši uzduraties apģērba gabalam, kas lieliski sader kopā ar citām drēbēm jūsu skapī, nopērciet to pat tad, ja nebijāt plānojis šajā dienā iegādāties apģērbu. Iepērkot apģērbu lēnām, bet prātīgi, jūs ietaupīsiet daudz naudas un valkāsiet drēbes, kuras jums tiešām piestāv un patīk, nevis apģērbu, kuru iegādājāties, jo bija tā piegriezies atrasties apģērbu veikalā.
Viens no iemesliem, kas varētu izskaidrot to, kādēļ apģērbu iepirkšana daudzuprāt ir tik iztukšojošs process, ir tas, ka šie cilvēki iegādājas apģērbu, kas pēc viņu domām viņiem ir nepieciešams, tā vietā, lai pirktu drēbes, kas viņiem tiešām patīk. Lai gan ir zināmas garderobes mērauklas, kuras būtu jāatrod katrā drēbju skapī, piemēram, klasisks un lietišķs apģērbs, tie ir vienīgie izņēmumi. Tā vietā, lai atķeksētu visus priekšmetus iedomātā garderobes detaļu sarakstā, meklējiet apģērbu, kas jums no sirds patīk un kuru jūs valkāsiet bieži.
Mūsdienās apģērbi ir atrodami par visai pieejamām cenām. Tomēr garderobes uzturēšana tāpat prasa ievērojamus līdzekļus. Tērējiet droši uz tām precēm, kurās augsta kvalitāte ir svarīgāka. Smalks uzvalks, ādas kurpes, lietišķs bikškostīms, skaista vakarkleita un rokassomiņa, kas lieliski sader kopā ar visu jūsu garderobi, ir prātīgs ieguldījums, bet dizainera T-krekls tāds nav.
Ģērbieties piemēroti, pirms dodieties uz apģērbu veikalu. Dodoties iepirkties, ir kārdinoši ģērbties ar ērtību kā galveno prioritāti. Tomēr ir grūti izvēlēties piemērotāko apģērbu, ja cauri baltajam kreklam vai blūzei spīdēs koši apdrukāts T-krekls, bet nevienas ādas kurpes neizskatīsies pārāk labi, kopā ar treniņbiksēm vai šortiem. Šādi ir viegli nokļūt “man nekas nepiestāv” teritorijā un tas padarīs iepirkšanos par ļoti nogurdinošu procesu. Tas gan nenozīmē, ka jums ir jāpošas uz apģērba veikalu, kā uz kāzām. Izvēlieties viegli pārvelkamu apģērbu, lai mazāk sevi nogurdinātu pielaikojot daudzos apģērbus, bet neaizmirstiet arī kā tas izskatīsies kopā ar to, ko plānojat iegādāties.
Iepērkoties labāk ņemt līdzi kādu draugu. Ja jums apģērbu veikala apmeklējums ir apgrūtinājums, aiciniet līdzi kādu, kas ir entuziastiskāk noskaņots un ļaujiet tam pielipt arī jums. Ja ar jums ir pilnīgi pretēji, un jums ļoti patīk pirkt jaunu apģērbu, iespējams, pat pārāk patīk, izvēlieties kādu, kas spēs jums godīgi pateikt, vai jūsu pielaikotais apģērbs uz jums izskatās labi vai nē.